سر تیتر خبرهاکتابخانهنخستین خبرها

کتاب «شمارشِ معکوس بن لادن: روایتی ناگفته از ۲۴۷ روز کمین برای محاکمه مغز متفکر ۱۱سپتامبر»؛ نوشته کریس والاس، میچ ویس

۲۴ تیر (سرطان) ۱۴۰۰ – ۱۵/ ۷/ ۲۰۲۱

بن لادن لیتو

طناز آزادی

– عنوان کتاب: «شمارشِ معکوس بن لادن: روایتی ناگفته از ۲۴۷ روز کمین برای محاکمه مغز متفکر ۱۱سپتامبر»
– نویسنده: کریس والاس
– نویسنده همکار: میچ ویس
– ناشر: Avid Reader Press / Simon & Schuster
– سال انتشار: ۲۰۲۱
– زبان: انگلیسی

کریس والاس مجری برنامه فاکس نیوز یکشنبه است. والاس در هجده سال حضور در فاکس، تقریباً همه رویدادهای مهم سیاسی را پوشش داده است. وی در طول پنج دهه فعالیت خود در زمینه پخش، با بسیاری از رهبران ایالات متحده و جهان از جمله هفت رئیس جمهور آمریکا مصاحبه کرده و به دلیل گزارش های خود، تمامی جایزه های مهم اخبار تلویزیونی از جمله سه جایزه امی، باتون نقره duPont-Columbia و جایزه Peabody را از آن خود کرده است.

او نویسنده پرفروش نیویورک تایمز در کتاب «شمارشِ معکوس بن لادن: روایتی ناگفته از ۲۴۷ روز کمین برای محاکمه مغز متفکر ۱۱سپتامبر» و «شمارش معکوس ۱۹۴۵: داستان فوق العاده بمب اتمی و ۱۱۶ روزی که جهان را تغییر داد» است.

میچ ویس یک روزنامه نگار تحقیقی برنده جایزه پولیتزر برای آسوشیتدپرس است که موضوعات مختلفی راجع به سوء رفتار نظامی، فساد دولتی و جرایم یقه سفید تا ویرانی مسکن و وسایل پزشکی ناامن را پوشش می دهد. او همچنین نویسنده منتقد یا نویسنده همکار تحسین شده ۹ کتاب است.

شمارش معکوس بن لادن

بدنبال “پرچین” (نیویورک تایمز) و “پیشران” (زمان) کریس والاس، در پرفروش ترین کتاب ملی «شمارش معکوس ۱۹۴۵» ماه های آخر شکار اسامه بن لادن بصورتی کاملاً گزارش شده، افشاگرانه و هیجان انگیز ارائه شده است. در ۲۷ آگوست ۲۰۱۰، سه افسر سیا خواستار ملاقات خصوصی با مدیر سیا لئون پانتا هستند. در آن جلسه محرمانه، آنها به پانتا می گویند که ماموران پیک، ارتباط عمیق القاعده را با یک خانه سه طبقه در انتهای یک خیابان بن بست در ابوت آباد پاکستان ردیابی کرده اند.

اما آنها می گویند این چیزی بیشتر از یک خانه است- این یک قلعه به شدت محافظت شده است. هیچ کس در این جلسه نام بن لادن را نمی گوید. آنها مجبور به این کار نیستند. همه می فهمند که سرانجام، پس از نزدیک به یک دهه، شاید، تنها شاید، آنها تحت تعقیب ترین فرد جهان را پیدا کرده اند.

در شمارش معکوس بن لادن، روزنامه نگار مشهور و مجری برنامه فاکس نیوز یکشنبه، کریس والاس، گزارشی هیجان انگیز از هشت ماه پایانی جمع آوری اطلاعات، استراتژی های امنیت ملی و برنامه ریزی دقیق نظامی را ارائه می دهد که منجر به ماموریت اوج گیری در زمانی می شود که تیم شش یا همان گروه توسعه جنگاوری ویژه نیروی دریایی(SEAL Team Six) روی هدف خود بسته شده است.

این کتاب اطلاعات جدید جمع آوری شده ای است از مصاحبه های عمیق والاس با بیش از دوازده شخصیت اصلی، از جمله دریادار ویلیام مک ریون -رهبر عملیات در پاکستان- و همچنین پانتا مدیر سیا، هیلاری ردهام کلینتون وزیر امور خارجه، رابرت گیتس وزیر دفاع، مشاور امنیت ملی تام دونیلون و دو عضو تیم شش که در حمله شرکت می کنند، از جمله اپراتور ویژه ای که اسامه بن لادن را می کشد.

والاس همچنین عناصر انسانی این داستان را به طرق مختلف زنده میکند: از طریق صحبت با خانواده هایی که عزیزانشان را در ۱۱ سپتامبر از دست داده اند، همچنین با به اشتراک گذاشتن آنچه بستگان تیم شش از سر گذراندند، و نیز با وارد کردن ما به داخل اتاق وضعیت متشنج در حین حمله.

شمارش معکوس بن لادن که در بیستمین سالگرد ۱۱ سپتامبر منتشر شد، یک داستان مهیج تاریخی است که پر از دسیسه ها، اقدامات سینمایی و گزارش های تازه در مورد مسابقه برای دستگیری و محاکمه قضایی معمار مهمترین حمله تروریستی تاریخ آمریکا است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا